SPOTKANIE ZE ŚWIĘTYM
Wizyta świętego Mikołaja w siedzibie Stowarzyszenia Rodzin Katolickich "Eden" w dniu 5 grudnia to jeden z najbardziej oczekiwanych przez dzieci dni w roku. Dzieci nadsłuchiwały dźwięku dzwoneczków, które słychać było już z daleka i świadczyło to o tym, że zbliża się nikt inny, jak Święty Mikołaj we własnej osobie oraz Jego asystentki aniołki. Następca biskupa z Miry zawitał do Nas w godzinach wieczornych z worem wypchanym prezentami. Jak tradycja nakazuje przywitał się z milusińskimi oraz ich rodzicami modlitwą "Ojcze Nasz". Po czym ze względu na duże zniecierpliwienie dzieci od razu przystąpił do rozdawania prezentów. Dzieciaki podchodziły do świętego Mikołaja, gdzie musiały odpowiadać na ciężkie pytania na temat bycia grzecznym dla rodziców i rodzeństwa oraz pomagania w domu. Te osóbki, które wahały się przy odpowiedzi ku uciesze rodziców obiecały Mikołajowi poprawę w przyszłym roku, tak aby nie trafić na listę niegrzecznych dzieci. Przy odbiorze prezentu u starszych dzieci była sprawdzana znajomość odmawiania paciorka. Tutaj wszyscy zdali śpiewająco. W paczuszkach prezentowych mogliśmy znaleźć tornistry, drobne zabawki oraz duuuuuuużo słodkości! Oczekiwana cały rok wizyta św. Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.
Pomocnik Świętego Mikołaja
Dzięki hojności Naszych Wspaniałych Parafian na uroczystość zostało zaproszonych aż 73 dzieci. Składamy Im sererdeczne Bóg zapłać. Wśród stałych ofiarodawców pojawiło się mnóstwo nowych wspaniałych przyjaciół SRK, podobnie jak w akcji “Rodzina Rodzinie”, gdzie co miesiąc przekazujemy 510 zł na utrzymanie jednej rodziny w Aleppo. Akcję będziemy kontynuować.
A. Lenda więcej na fotografiach
DZIEŃ NIEPODLEGŁOŚCI W BIEZANOWIE
Święto Nipodległości 11 Listopada poprzedził "Konkurs Poezji patriotrycznej". Oto laureaci 1. Wiktoria Kołodziejczyk w wierszu - „Oblicze Ojczyzny” 2. Jagoda Tryba w wierszu - „Polsko” 3. Jakub Tomera w wierszu - „Orlątko” Młodzi Patrioci mieli okazję powtórzyć recytację pod pomnikiem. Brawo! więcej na fotografiach

WRZESNIOWE DNI SKUPIENIA
W dniu 30 wrzesnia 2017r. Koło wyjechało na dwudniowe spotkanie- trochę rekreacji, trochę rekolekcji. Towarzyszył nam ks Włodzimierz Kurek. Dzień był piękny, słoneczny, najpierw udaliśmy się do ośrodka Caritasu w Zembrzycach, około 80 km od Krakowa. Tam przeżywaliśmy duchowe naładowanie naszych wewnętrznych akumulatorów. Po całorocznej działalności SRK, takie dni sprzyjają temu , aby nabrać sił duchowych i fizycznych do dalszej pracy. Zanim dotarliśmy do miejsca przeznaczenia, po drodze zatrzymaliśmy się w malowniczej miejscowości Stryszawa, gdzie znajduje się Izba Pamięci Kardynała Stefana Wyszyńskiego. Tutaj odwiedzał Go przyszły Papież Jana Paweł II i mieszkańcy Stryszawy upamiętnili to wydarzenie płaskorzeźbą obu Wielkich Duchownych Polaków. W drewnianej, stylowej kaplicy w klasztorze sióstr Zmartwychwstanek modliliśmy się i słuchaliśmy brata Adama, który opowiadał nam o losach świeckiej Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec, obdarzonej łaską słyszenia słów Pana Jezusa i rozmowy z Nim. Obiad zjedliśmy w ośrodku Caritas w Zembrzycach, to pięknie odnowiony stary dworek, gdzie znajdują się gabinety rehabilitacji i pokoje gościnne. Po dobrym obiedzie i rozgoszczeniu się w pokojach nasz Opiekun, Ksiądz Włodzimierz odprawił polową Mszę święta. Słowa, które do nas skierował zapadały nam w sercach. Po Mszy św. udaliśmy się na zwiedzanie centrum Zembrzyc i modliliśmy się w remontowanej świątyni. Ponieważ dzień był ciepły a wieczór pogodny a jeszcze jasny , kolacje mieliśmy przy grillu. Po przespanej nocy i obfitym śniadaniu udaliśmy się na Mszę św. do nieco oddalonej kaplicy w Ośrodku Rekolekcyjnym , którego właścicielem jest Parafia Mariacka w Krakowie. Msza św. była uroczysta, z asystą harcerzy ze Śląska, którzy nie tylko grali i śpiewali. Ośrodek zrobił na nas duże wrażenie, wspaniałe miejsce do wypoczynku grup. Tutaj „narodził się „ pomysł pomocy rodzinom w Syrii, który jest odpowiedzią na apel Caritas Polska. Postanowiliśmy, że obejmiemy pomocą finansową jedną rodzinę w Aleppo. Odwiedził nas tam również Ks. Grzegorz Wicher, który od dwóch lat jest dyrektorem tego ośrodka a do niedawna był asystentem kościelnym SRK. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się nad zaporą w Świnnej Porębie, którą to inwestycję niedawno oddała do użytku Pani Premier Beata Szydło. W dalszej podróży do domu odmawialiśmy Różaniec św. i śpiewaliśmy pieśni religijne. Tak więc szczęśliwie z naładowanymi akumulatorami wróciliśmy do słonecznego Bieżanowa.
Członek Zarządu SRK Danuta Tercjak więcej na fotografiachWYSTAWA JPII W OBRONIE ZYCIA CZŁOWIEKA"W AULI
Odpowiadając na apel Polskiego Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka, Stowarzyszenie przygotowało w aulli wystawę „Jan Paweł II w obronie życia człowieka” Przy okazji zwiedzania będzie można podpisać się pod apelem ZATRZYMAJ ABORCJĘ. Serdecznie zapraszamy. Karta podpisów na stoliku. .
Zarząd SRK więcej na fotografiach

AKCJA „POMOC DLA RODZINY W ALEPPO”
Bieżanowskie Stowarzyszenie Rodzin Katolickich za pośrednictwem Caritas Polska podjęło się pomocy dla jednej z rodzin w Aleppo. Comiesięcznie przelewamy kwotę w wysokości 510 zł. Osoby chętne, mogą inicjatywę wspomóc, dołączyć się do naszej akcji. Wystarczy na konto SRK EDEN dokonać pojedynczej albo kilku wpłat z zaznaczeniem na przelewie „Dar dla rodziny w Syrii”. Można też w KDK EDEN ofiarować na ten cel gotówkę. W przypadku przelewu SRK EDEN Konto 18 1020 2892 0000 5802 0418 7035 . Z góry za podjęcie inicjatywy dziękujemy.
Zarząd SRK

AKCJA „LATO W MIEŚCIE” W EDENIE
W dniach 10-31 sierpnia 2017r. w Katolickim Domu Kultury EDEN miała miejsce akcja „Lato w mieście”. Prowadzącymi tegoroczną zabawę zostały Aleksandra Biernat wraz z młodszymi koleżankami Nikolą Koźbiał i Zuzanną Wikar. Dzieci biorące udział w akcji w każdy poniedziałek i piątek pluskały się w basenach i brodzikach, zjeżdżały na zjeżdżalni oraz wygrzewały w jacuzzi w ośrodku sportowym COM-COM ZONE przy ul. Kurczaba. Wtorki i czwartki podopieczni spędzali w EDENIE doskonaląc grę w ping-ponga, bilarda, piłkarzyki, jak również w szachy. Popularnością wśród dzieci cieszyła się gra memory oraz staromodne państwa-miasta. Dużą frajdę sprawiło uczestnikom akcji odgrywanie postaci oraz odgadywanie przysłów w grze kalambury, które przygotowały Nikola i Zuzia. Do wielu kłótni i nieoczekiwanych zwrotów akcji zaprowadziła półkolonistów gra „mafia”, podczas której dochodziło do dramatycznych sytuacji oraz zabawnych zakończeń gry, gdy ustalano kto spośród uczestników jest złym gangsterem. Środy natomiast były przeznaczone na seanse filmowe. W pierwszym tygodniu oglądnęliśmy film „Rock Dog – pies ma głos”, w którym kudłaty przyjaciel walczył o swoje marzenia o zostaniu gwiazdą w wielkim mieście. W kolejnym tygodniu wybór padł na film „Moje wakacje z Rudym”, gdzie mogliśmy podziwiać na srebrnym ekranie losy małego chłopca oraz jego czworonożnego Rudego w krainie kangurów. Ostatni tydzień akcji to seans „Gang Wiewióra 2”. Każdy dzień „Lata w mieście” przynosił dzieciom i opiekunom wiadra śmiechu oraz dużo radości.
Aleksandra Biernat więcej na fotografiach


WAKACYJNE WSPOMNIENIA
Takich wspomnień z wakacji, jak koloniści z Sopotu,nie ma chyba nikt. Wyjazd zorganizowało Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Bieżanowa w dniach 25.06 – 10.07.2017r. Dla 130 uczestników to była wyprawa po przygody i pogodę. No i tu niemiła niespodzianka : pogoda przez całe dwa tygodnie była w kratkę. Opalanie trzeba było odłożyć na później. Ale za to nasza najfajniejsza pani kierownik- p. Anna Lenda stała się ikoną mody. Zawsze wychodziła z budynku w kurtce przeciwdeszczowej oraz pięknym letnim kapeluszu z odwiniętym rondem. Rozumieliśmy, że zaklina pogodę i jest gotowa na wszystko. Postanowiła dostarczyć nam tylu atrakcji, żeby nikt się nie nudził. Kiedy już opadaliśmy z sił, natychmiast podrywała nas na równe nogi ogłaszając kolejny wymarsz. Zwiedziliśmy Muzeum II Wojny Światowej, każdy z nas z indywidualnym elektronicznym przewodnikiem. Byliśmy też pod pomnikiem bohaterskiej Inki. Obejrzeliśmy Operę Leśną. Każdy mógł się poczuć jak wielki artysta, wchodząc na kolejne piętra ogromnej opery, a potem zasiąść na widowni. Dwa razy byliśmy w kinie na wesołych filmach: „Gru, Dru i Minionki”, „Transformersi” i „Auta 3”. I to nie koniec. Zwiedziliśmy Latarnię Morską w Sopocie, a raz nawet wybraliśmy się do Malborka, ale kłopoty z komunikacją zmusiły nas do zmiany planów. I to nam nawet bardziej odpowiadało, bo popłynęliśmy promem na Hel. A tam wspaniałe fokarium . Mogliśmy z bliska obserwować karmienie tych sympatycznych olbrzymów, a później powrót promem i spacer po molo. Codziennie łapaliśmy nikłe promyczki słońca, bo lubiliśmy zabawy na piasku, budowle i rzeźby. Zamiast kąpieli były spacery brzegiem morza, choć czasami udawało się zanurzyć głębiej, zwłaszcza , że każdy musiał być „ochrzczony” ( nawet pan ratownik!). Po powrotach do budynku też były atrakcje: konkursy fryzur, piosenek, plastyczny, czystości ( to duża atrakcja,bo kto lubi sprzątać?), pogodne wieczorki z nauką zumby, dyskoteki. A na orliku przy szkole mecze piłki nożnej, siatkówki, koszykówki, również koloniści kontra kadra. Nic dziwnego, że apetyty nam dopisywały i nikt nie grymasił. Jedzenie zresztą było pyszne. W ciągu dwóch tygodni pobiliśmy wszelkie rekordy Guinnessa w ilościach zwiedzanych miejsc i licznych atrakcji. Jak takie tempo można było wytrzymać? Odpowiedź jest prosta :można, na super kolonii Stowarzyszenia Rodzin Katolickich.
Na podstawie wspomnień kolonistów i kadry opracowała Katarzyna Kerep. więcej na fotografiach


KOLONIA W SOPOCIE
Dzieci i młodzież przebywająca na kolonii SRK w Sopocie pozdrawiają Bieżanowian
więcej na fotografiach

DYPLOM OD PREZYDENTA KRAKOWA
Wieloletnie zaangazowanie SRK w działalność pomocy rodzinie zauważnone w mieście.

JUBILACI NA DNIACH BIEŻANOWA
W Parafii Narodzenia NMP z okazii Dni Biezanowa mieliśmy tradycyjne uroczyste obchody Jubileuszu Par Małżeńskich. Zapraszamy Srebrnych i Złotych Jubilatów. W tym roku była takze para obchodzaca 60 lecie Sakramewntu. Jubilaci, po Mszy św odprawionej przez opiekuna SRK ks. Włodzimierza Kurka, otrzymali okolicznościowe życzenia i błogosławieństwo, jeden od ks. bp. Jana Szkodonia., drugi od metropolity abp. Marka Jędraszewskiego.XXIV DNI BIEŻANOWA SPEŁNIONE
Krakowskie osiedle Bieżanów (Stary jak dopowiadają mieszkańcy Dzielnicy XII ) miało w dniach 26-28 maja zorganizowane po raz dwudziesty czwarty swoje święto. Corocznie aktywny udział we współtworzeniu podejmuje, we współpracy ze Stowarzyszeniem Rodzin Katolickich, Rada i Zarząd Dzielnicy XII, 9 Podgórski Szczep ZHP Uroczysko im. mjr. L. Jędrzejczyka, DK Dwór Czeczów, SP Nr 124, KS Bieżanowianka i Parafia Narodzenia NMP. Celem głównym, jaki przyświeca Stowarzyszeniu to integracja społeczności, promocja wartości katolickich i rodziny, udostępnienie boisk i estrady dzieciom i młodzieży. W tym roku nawiązując do akcji elektronicznej zbiórki podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską (EIO) Mama, Tata i Dzieci, której celem była prawna obrona tożsamości rodziny w krajach Unii, na banerze umieściliśmy także stosowny rysunek. Pogoda dopisała fantastyczne i impreza pobiła rekordy frekwencji na zawodach, pokazach i estradowych występach. Ilość zdarzeń dziejąca się równocześnie w wielu miejscach utrudnia relację, dlatego ograniczę się do obrazującej obchody statystyki. Sobota, to imprezy sportowe na terenie Bieżanowianki. Turniej zespołów dziecięcej Akademii Piłkarskiej zgromadził 14 drużyn z całego Krakowa (w tym Wisłę i Cracowię ). W sumie ponad 80 dzieci, z liczną rzeszą kibiców i widzów przy pięknej rywalizacji i wspaniałej atmosferze. W parafii Narodzenia NMP mieliśmy tradycyjnie uroczyste obchody jubileuszu par małżeńskich. Rano po Mszy św. start Dni na terenach SP Nr 124. Niedzielne zawody mini STRONG MAN oraz STRONG MAN miały ponad 50 uczestników, konkurencje sportowe ponad 270 osób. Brawo Bieżanowianka. Był także piękny pokaz gimnastyczny UKS Korona oraz pokaz zapaśniczy. Zapasy uważane są na szlachetny, bezkontuzyjny sport - dobrze, że w Bieżanowie zapasy odradzają się. Scena estrady gościła reprezentacje szkół i przedszkoli w liczbie ponad 300 występujących dzieci! Swoje stoisko mieli harcerze, krótkofalarze, podróżnik Władysław Grodecki, Fundacja „Wygrajmy siebie”, Stowarzyszenie Rodzin Katolickich i Klub Sportowy Bieżanowianka. Brakowało nam tylko oazy i lektorów, może w przyszłym roku? Wieczorem zagrał zespół Polish Golden Hits, śpiewały Bieżanowskie Trubadurki , wystąpił wyjątkowy, pełen energii i radości chór gospel – Joyful Voice. Jakże pięknie dedykowali swoje utwory Panu Bogu. Święto osiedla zakończył piękny, iluminowany pokaz sportowy bieżanowski zapaśników oraz koncert w wykonaniu rapera Romana Lachowolskiego ps. Bosski. Raper reprezentował Drużynę Mistrzów, artystów hip-hopowych oraz sportowców, propagująca uprawianie sportu i pozytywną stronę życia, bez dopalaczy i narkotyków. Piękną stroną tego występu było odwoływanie się do Jezusa, opowiadanie o historii Polski, Żołnierzach Niezłomnych, o patriotyzmie. Dni Bieżanowa zakończyły się późnym wieczorem o 22-giej. Dochód z imprezy zasili działalność Katolickiego Domu Kultury Eden i wakacyjny wyjazd dzieci z ubogich rodzin na kolonie w Sopocie. Warto wspomnieć, że impreza nie jest komercyjna, właściwie odbywa się dzięki współpracy bieżanowskich organizacji i pozyskanych sponsorów, głównie z Bieżanowa. Dziękujemy za patronat „Niedzieli”! Stowarzyszenie Rodzi Katolickich za 24 letnią działalność dla społeczeństwa osiedla Bieżanów zgłoszone zostało przez Dzielnicę XII do tytułu Filantropa Roku. Nie otrzymało wyróżnienia, ale z pewnością na nie zasługuje. Ale o tym przy innej okazji...
Stanisław Kumon,
foto; Leszek Kupczyk,Stanisław Kumon
więcej na fotografiach
więcej na fotografiach
więcej na fotografiach


SPRAWIEDLIWOŚĆ MOZE POCZEKAĆ?
W dniu 16 maja w Edenie Edenu miało mijsce spotkanie z Adamem Słomką.Rozmwaialismy głównie o potrzebie zmian w sadownictwie.
więcej na fotografiach


WYCIECZKA W MAŁE BIESZCZADY
Od kilku lat SRK EDEN podejmuje, w terminie weekendu majowego, inicjatywę organizacji kilkudniowej pielgrzymki do polskich sanktuariów. Dla przypomnienia: pielgrzymowaliśmy już do Gniezna, Biskupina i Kalisza (kolebki polskości); do Gietrzwałdu, Świętej Lipki i do Grunwaldu na Warmii; do Matki Bożej Śnieżnej, św. Anny Samotrzeć, Henrykowa i Wambierzyc na Dolnym Śląsku; do Leżajska, Krasnobrodu, Tomaszowa Lubelskiego, spacerując po pięknej Zamojszczyźnie. Pielgrzymki dały nam, w zabieganiu dnia codziennego, możliwość skupienia się na duchowym aspekcie naszego człowieczeństwa. Uczestniczyliśmy razem we Mszach św., wznosiliśmy modły zbiorowe, śpiewając pieśni Maryjne, i zwracaliśmy się do naszych Patronów w intencjach osobistych. Część tych modlitw została zapewne wysłuchana, za co jesteśmy wdzięczni Stwórcy i Jego umiłowanym orędownikom. Pielgrzymki są dla nas też, pomimo ich bogatego programu – wytchnieniem od obowiązków dnia powszedniego. Cenimy w ich organizacji aspekt poznawczy – polskiego dziedzictwa materialnego i kulturowego, szczególnie związanego z wiarą naszych ziem. Są dla nas jakby modlitwą odpustową – wszyscy trwamy w atmosferze życzliwości, nadziei, łaski, żywo przeżywając wspólnotę myśli, zaufania. To bardzo wiąże i umacnia naszą bieżanowską wspólnotę.Wiecej o pielgrzymce w bieżanowskim Płomieniu.
Elżbieta Madej więcej na fotografiach


JUŻ NIEDŁUGO DNI BIEZANOWA
Tradycyjna osiedlowa impreza odbędzie się w dnia od 26-28 maja. Aktywny udział współtworzenia imprezy podejmują Rada i Zarząd Dzielnicy XII, 9 Podgórski Szczep ZHP Uroczysko im. mjr. L. Jędrzejczyka, DK Dwór Czeczów, SP Nr 124, KS Bieżanowianka, Parafia Narodzenia NMP i oczywiście Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Wiecej pod ikonkąWIERSZE POŚWIĘCONE ŚW.JPII
W dniu 31.03.2014 r. w Katolickim Domu Kultury EDEN odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego „Pamiętamy o Tobie Święty Janie Pawle II”. Organizatorem konkursu było Stowarzyszenie Rodzin Katolickich z Krakowa-Bieżanowa. Głównymi jego celami były: propagowanie twórczości Karola Wojtyły, inspirowanie dzieci i młodzieży do przeżywania głębi poezji związanej ze św. Janem Pawłem II, uwrażliwienie na piękno poezji religijnej i jej promocja. W konkursie wzięli udział głównie uczniowie klas młodszych Szkoły Podstawowej nr 124 w Krakowie. Niska frekwencja uczestników konkursu skłania do refleksji czy tego typu przedsięwzięcie jest potrzebne. W jury zasiadły panie: Biernat Marta, Leszczyńska-Lenda Anna, Miłaszewska Ewa, które po wysłuchaniu recytujących i naradzie ogłosiły wyniki. Laureatami konkursu recytatorskiego zostali: I miejsce Zuzanna Krzyworzeka z klasy II b I miejsce Amelia Madej z klasy VI c II miejsce Julia Zając z klasy III b II miejsce Daria Badoń z klasy I a III miejsce Kacper Sobas z klasy III b III miejsce Dominika Kwaśniewska z klasy I a III miejsce Olga Dąbrowska z klasy II b III miejsce Karolina Jaskierska z klasy II b wyróżnienie Oliwia Zając z klasy I b wyróżnienie Jakub Nędzyński z klasy III a. Oprócz dyplomów i nagród książkowych nagrodą dla zdobywczyń pierwszego miejsca była recytacja wierszy w dniu 2.04. w czasie mszy świętej z okazji 12. rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II, a dla wszystkich laureatów w czasie poranka z św. Janem Pawłem II w Dworze Czeczów. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom, dziękujemy uczestnikom i ich Rodzicom, którzy zaangażowali się w przygotowanie swoich pociech do tego konkursu. Zapraszamy za rok !!!
Opracowanie Marta Biernat, Zdjęcia Henryk Kwaśniewski
więcej na fotografiach

PODRÓŻUJEMY NA ROZTOCZE
Stowarzyszenie za prasza na pielgrzymkę do Horyńca Zdrój w dniach od 29 kwietnia do 1 maja. Na trasie Jarosław, miejscowości południowego Roztocza, Lubaczów, Rzeszów i Pilzno.
Koszt 300 zł , zapisy z zaliczką w Edenie.PIELGRZYMYJEMY NA RUMUNIĘ
Zapraszamy na pielgrzymkę z cyklu sanktuaria europejskie „Rumunia-perły owiane legendą" w dniach 12-19 sierpnia. Pielgrzymka wiedzie przez Transylwanie i Karpaty, odwiedzimy wysokogórskie klasztory, zamki , twierdze i cerkwie wpisane na listę UNESCO. Odwiedzimy polską wioskę Kaczyce z sanktuarium maryjnym –Czarną Madonnę Kaczycką.
Koszt 1399 zł. Pielgrzymka bez nocnych przejazdów. Program w gablocie przy kościele a więcej informacji w Edenie.SPOTKANIE Z NIEDZIELĄ
1 marca mieliśmy przyjemność gościć w Kole p. Marię Fortunę Sudor, redaktor odpowiedzialną za Niedzielę Małopolską. Ponad dwu godzinne spotkanie niewątpliwie poszerzyło nasza wiedzę o rynku medialnym i odpowiedzialności dziennikarskiej. Padło wiele przykładów manipulacji informacją i niestety pozornej wolności prasy. Zawsze są jakieś okoliczności, które powodują że informacja moze zostać wstrzymana. zniekształcona, użyta prowokacyjne lub jako dezinformacja. Niestety, można nami manipulować, zasiać w nas niepokój, zniechęcić, uprzedzić, osłabić wolę. Dyskutowaliśmy o fakcie zawłaszczenia przez koncerny zachodnie 75 % rynku prasy. Źle piszą o nas i w Polsce i za granicą. Kształtują w Europie fałszywy obraz nas, Polaków. Jakże duża jest rola mediów katolickich, gazet, radia, Telewizji Trwam. Jak jednak mało zachęt pada, aby nasze gazety czytać.

FERIE W PORONINIE Z SRK
Ferie w Poroninie 2017r. 28 stycznia dzieci ze Stowarzyszenia Rodzin Katolickich w Bieżanowie wyjechały do Poronina. Pod czujnym okiem pani kierownik Marty Biernat i wykwalifikowanej kadry w składzie: Sylwia Archimowicz, Joanna Jania, Katarzyna Kerep i Anna Świątek dzieci miały zapewnione wspaniałe i bezpieczne ferie. Bawiły się świetnie. Jeździły na sankach, jabłuszkach ,ale największym zainteresowaniem cieszyły się wyjazdy do Suchego na stok narciarski. Tam, nawet początkujący, przy pomocy instruktorów stawiali pierwsze kroki na nartach. Popołudniami grali w skoczki, szachy, warcaby, tenisa stołowego i bilarda. Przygotowywali się do konkursów: tańca, piosenki i fryzur. Organizowane były wyjścia do pobliskich lasów, gdzie tropili ślady zwierząt i poznawali tamtejszą roślinność. Najwięcej radości sprawiały dzieciom zabawy na świeżym powietrzu, gdzie brały udział w konkursach rzeźb ze śniegu i torach naturalnych, śnieżnych przeszkód. Małe grupy pod eskortą ratownika i wychowawcy, odwiedziły również basen z sauną, w naszym ośrodku Limba, dostępnym wyłącznie dla gości . Natomiast wszyscy pojechali na baseny termalne do Szaflar, gdzie mieli możliwość wygrzania się w ciepłych basenach, zjeżdżania na zjeżdżalniach i inhalowania się w specjalnie do tego przystosowanej saunie. Pod konie turnusu było rozstrzygnięcie konkursów, rozdanie nagród i upominków. Wybrali również najmilszego i najmilszą turnusu. W sobotę 4 lutego wracali już do domów. Byli bardzo zadowoleni ,ale żałowali , że ten piękny czas tak szybko minął.
Katarzyna Kerep
więcej na fotografiach

SPOTKANIE OPŁATKOWE SRK
Z udziałem opiekuna SRK, ks mgr Włodzimierza Kurka, podzielilismy się opłatkiem. Były życzenia, modlitwa, i wspólne kolędowanie. W Nowym, 2017 Roku robimy dalej swoje- i dla parafii i dla rodzin!
więcej na fotografiachCOROCZNY KONKURS SZOPEK
Katolicki Dom Kultury EDEN po raz kolejny zaproponował dzieciom udział w konkursie plastycznym „Szopki bożonarodzeniowe”. Można było stworzyć szopki przestrzenne lub forma płaska, na kartce. Celem konkursu było: zachowanie tradycji budowania szopek, upowszechnianie wiedzy o polskich tradycjach bożonarodzeniowych wśród dzieci, doskonalenie zainteresowań i zdolności plastycznych, rozbudzanie wyobraźni plastycznej oraz własnej kreatywności. W kategorii prac płaskich nagrodzono następujące osoby: I miejsce Barbara Kasperkiewicz II miejsce Zofia Styrna III miejsce Jan Kątniak wyróżnienie Daria Badoń wyróżnienie Kajetan Gil wyróżnienie Dominika Kwaśniewska. W kategorii prac przestrzennych jury przyznało następujące lokaty: I miejsce Łukasz Nowak II miejsce Oskar Strzelec III miejsce Katarzyna Cygan wyróżnienie Emila Szarek. Gratulujemy nagrodzonym oraz tym, którzy zaangażowali się w przygotowanie szopek, a nagród nie zdobyli. Zapraszamy do udziału w przyszłorocznym konkursie szopek.
Marta Biernat
więcej na fotografiach <