XVII DNI BIEŻANOWA

Niedzielne występy estradowe, zorganizowane z konieczności na terenach SP 124, poprzedziła Msza św w intencji uczestników i organizatorów Dni Bieżanowa. Scena XVII Dni gościła; Oazę Parafii Narodzenia NMP, zespół rockowy „Złamany Paznokieć” z Dziennego Ośrodka Siemacha Na Kozłówce, Grupy taneczne Katolickiej Świetlicy Profilaktyczno-Wychowawczej „Oratorium” Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła, zespoły taneczne dzieci z Przedszkola 180 i 135 , uczniów Szkoły Podstawowej Nr 24, grupy baletowe ćwiczące w Dworze Czeczów, Zespół Tańca Nowoczesnego PRECEDANCE działający przy Centrum Sztuki Współczesnej „Solvay” , uczniów Szkoły Podstawowej Nr 124, grupy cheerleaderek działającej przy Dworze Czeczów, Teatr Nikoli, zespół muzyki bałkańskiej BALKAN SEVDAH, piosenkarza Jana Wojdaka z zespołu „Wawele”, Old Metropolitan Band, zespół rockowy Purple Haze. Mecz o puchar Magillo pomiędzy Prokocimem a Bieżanowem wygrali 4:1 oldboye Bieżanowianki. Dochód przeprowadzonej loterii pomoże w wakacyjnym wypoczynku dzieci na kolonii organizowanej w Świnoujściu przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich. Dni Bieżanowa są inicjatywą społeczną. Nie towarzyszy jej duży budżet gminny, potężni sponsorzy, patronat medialny. Celem obchodów jest integracja lokalnej społeczności, umożliwienie występów artystycznych dzieciom i młodzieży, przybliżenie mieszkańcom artystów estradowych, pozyskanie funduszy na działalność charytatywną. Wszelkie porównania z Dniami Niepołomic, Myślenic, Wieliczki nie są właściwe, natomiast w wymiarze lokalnym impreza sprawdza się znakomicie. Wszystkim życzliwym i wspierającym finansowo osiedlowe święto serdecznie dziękujemy.

Stanisław Kumon .
P.S.
Dla tych którzy nie mogli do nas przybyć zachęcamy do oglądania fotografii z XVII DNI Bieżanowa. Autorzy Stanisław Kumon, Tomasz Kraszewski (www.biezanow.pl), DK.Dwór Czeczów