XIX DNI BIEŻANOWA

„ROK JUBILEUSZU” XIX Dni Bieżanowa, największej dzielnicowej imprezy integracyjnej, w bież±cym roku przypadły w roku Jubileuszu 800 lecia Bieżanowa. Dwudniowe obchody (26 i 27 maja) miały tradycyjny przebieg i skupiały się wokół Parafii, DK Dwór Czeczów i Szkoły Podstawowej Nr 124 w Bieżanowie, gdzie stanęła estrada. Zapocz±tkowana przed 19 laty przez Stowarzyszenie Rodzin Katolickich impreza ma obecnie wspaniałych współorganizatorów. Szczególne podziękowania należą się Filii Podgórskiego Domu Kultury, kierowanemu przez p. Magdalenę Piędel DK Dwór Czeczow. Niedzielne uroczystości rozpoczęła sobotę 26 maja, w pierwszym Dniu obchodów XIX Dni Bieżanowa w Parafii gościliśmy Jubilatów 25 i 50 lecia Małżeństwa. Było niestety tylko 11 par, w tym 4 pary Złotych Jubilatów. Wszyscy otrzymali listy gratulacyjne z błogosławieństwem od Księdza Kardynała Stanisława Dziwisza. Po Mszy św. Jubilaci z rodzinami uczestniczyli w małym poczęstunku. Uroczystości uświetniła recitalem Barbara Leśniak.

Msza św. w kosciele NNMP. Po Mszy św. i uroczystym otwarciu, rozpoczęły się występy dzieci i młodzieży szkół dzielnicy a także zaproszeni artyści. Na scenie wystąpiło ponad trzysta pięćdziesiąt dzieci z dzielnicowych szkół i przedszkoli. Budowana corocznie estrada jest przeznaczona szczególnie dla nich. Ogladaliśmy spektakle, tańce, pokazy akrobatyczne, balet, tańce cheerleaderek, chóry. Pięknie zaprezentowani się młodzi artyści z programem opracowanym w czasie Warsztatów Zimowych 2012, oraz młodzież z XXV LO i 30 Gimnazjum. Podobał się występ clowna Feliksa. Atrakcją wieczoru był koncert Andrzeja Sikorowskiego z córką Mają. Frekwencja publiczności, dzięki wyjątkowo bogatemu programowi Dni i b. dobrej pogodzie była rekordowa. XIX Dni Bieżanowa zakończyła loteria fantowa, z której dochód tradycyjnie wspomaga wyjazdy wakacyjne dzieci z parafii. Nie sposób wspomnieć o imprezach około estradowych. Był więc bieg na orientację w trzech kategoriach biegowych, zawody w podbijaniu piłki wg reguł Guinnesa ( rekord to ponad 400 odbić), liczne warsztaty rękodzielnicze, muzyczne, pokazy artystów folklorystycznych. Nie brakło atrakcji sportowych i zabawowych dla uczestników Dni, w tym z udziałem podgórskich harcerzy. Impreza w bież±cym roku, dzięki wsparciu Rady Dzielny i Rady Miasta, życzliwości Prezydenta Krakowa, współpracy z Towarzystwem Przyjaciół Bieżanowa i innymi organizacjami, była wspaniała, wyjątkowa! Wielkie podziękowanie należy się też wolontariuszom bieżanowskich organizacji i sponsorom. Bez ich ofiarności nasz bieżanowski ale także i dzielnicowy festyn nie byłby możliwy. Do zobaczenia za rok w ostatni weekend maja na XX Dniach.
tekst i foto: Stanisław Kumon

Organizatorzy dziękują wszystkim sponsorom, gospodarzowi terenu Szkole Podstawowej Nr 124, kierownictwu DK Dwór Czeczów, parafii NNMP i wszystkim uczestnikom zabawy. Zapraszamy za rok!

Fotoreportaż DNI cz 1

Fotoreportaż DNI cz 2